ورود خودروهای جگوار به ایران به زودی

 صفحه اصلی / اخبار / ورود خودروهای جگوار به ایران به زودی

ورود خودروهای جگوار به ایران به زودی

پس از انتشار اخباری از احتمال ورود محصولات جگوار در آینده نزدیک به ایران در این مقاله شما را با گزینه های احتمالی این برند برای کشورمان آشنا خواهیم کرد که با قانون منع واردات خودروهای بالای 2500 سی سی در تضاد نیستند. هرچند هنوز از زمان عرضه و یا مدل و قیمت گذاری محصولات در نظر گرفته شده برای بازار کشور اطلاعاتی در دست نیست اما براساس اطلاعات منتشر شده در شبکه های اجتماعی طیف تقریبا کاملی از ساخته های جگوار آماده پاگشای رسمی در ایران هستند که در این فرصت، مناسب دانستیم به معرفی و بررسی ویژگی های آنها و بازاری که پیش رو خواهندداشت، بپردازیم.
بی شک یکی از بزرگ ترین شوک های بازار خودروهای وارداتی در سال گذشته، واردات و عرضه رسمی نسل جدید ب ام و سری 7 توسط پرشیا خودرو بود که تکانی اساسی به بالاترین رده خودروهای لوکس کشور دارد؛ با جگوار XJ، روان رو می تواند همین اتفاق را تکرار کند.
پرچمدار جگوار، همچون نسل جدید سری 7، در کنار گزینه های پرقدرت 6 و 8 سیلندر بنزینی و دیزل، با موتور 2.0 لیتری توربو 240 اسب بخاری نیز عرضه می شود که همین باعث شده از نظر حجم موتور، محدودیتی برای عرضه آن در کشور وجود نداشته باشد. XJ 4 سیلندر از نظر قوای حرکتی، حتی با وجود بهره گیری گسترده از آلومینیوم در زیرسازی و بدنه نیز با شتاب صفر تا صد 7.9 ثانیه و حداکثر سرعت 241 کیلومتر در ساعت، حداقل در برابر 730Li کم می آورد اما برای خریدار خودرویی در این کلاس، فاکتورهای دیگری در ردیف اولویت های اصلی قرار می گیرند که پرچمدار جگوار، در هیچ کی از آنها ذره ای پا پس نمی کشد مثل حس حضور، تجمل بصری و حسی، گسترده امکانات رفاهی و جایگاه برند. XJ در هر دو اتاق عادی (SWB) و کشیده (LWB) با موتور 2.0 لیتری عرضه می شود و در لیست امکانات بالاترین تریم قابل عرضه در ایران (پورتفولیو، بالاتر از لاکچری و پریمیوم لاکچری)، گزینه هایی همچون پخش 825 وات مریدیان با 20 بلندگو، تهویه با کنترل اتوماتیک 4 نقطه ای صندلی هایی با قابلیت تنظیم برقی در 18جهت، ماساژور 5 حالته صندلی های جلو، سیستم گرمایش و سرمایش صندلی های جلو، ورود و استارت بدون کلید، چراغ های تمام LED جلو، نویگیشن ماهواره ای، همیار پارک اتوماتیک، گستره متنوعی از تزیینات و پوشش های داخلی و لیست کامل سامانه های ایمنی فعال خودنمایی می کنند.
XF؛ رو در روی E کلاس و سری 5
XF در پی حکمرانی بر بخشی از بازار خودروهای لوکس کشور خواهدبود که پس از مدت ها یکه تازی بی رقیب و کسل کننده سری 5، بالاخره آن هیجانی که باید را به خود خواهد دید؛ چرا که انتظار می رود حداکثر از نیمه دوم 95، شاهد ورود ب ام و 530i جدید (G30)، لکسس GS200t و نسل جدید E کلاس باشیم.
همچون XE، مدل 2.0 لیتری XFنیز در دو سطح قدرت 200 و 250 اسب بخاری عرضه می شود که هر دو متصل به گیربکس 8 سرعته اتومات و در حالت استاندارد، محرک چهارچرخ هستند اما نسخه قدرتمندتر، با سیستم محرک چهارچرخ نیز قابل سفارش است. شتاب صفر تا صد 7.5 ثانیه و حداکثر سرعت 235 کیلومتر در ساعتی که نسخه 200 اسبی به XF می دهد، قابل احترام است و حداقل در برابر E200 جدید کم نمی آورد اما در شرایطی که 530i با یک پیشرانه 252 اسبی و شتاب 6.2 ثانیه و لکسس GS200t با یک پیشرانه 241 اسبی و شتاب 7.3 ثانیه عرضه می شود، انتخاب منطقی تر برای عرضه، XF مجهز به موتور 2.0 لیتری 250 اسبی خواهد بود که با 365 نیوتن متر گشتاور بیشینه، در 6.6 ثانیه تا تندی 100 کیلومتر در ساعت شتاب می گیرد و حداکثر سرعتش، 244 (در مدل AWD، 237) کیلومتر در ساعت است. مصرف سوخت این پیشرانه در سیکل ترکیبی نیز بین 6.8 تا 6.9 لیتر در 100 کیلومتر متغیر است. چراغ های جفت زنون جلو با دیلایت های J شکل LED، صندلی های برقی جلو با قابلیت تنظیم در 10 جهت، پوشش چرم کابین، پخش 825 وات مریدیان، گستره سامانه های ایمنی فعال و ترکیب نمایشگر 10.2 اینچی لمسی و نمایشگر 12.3 اینچی دیجیتال نشانگرهای پشت فرمان، تنها بخشی از لیست بلندبالای امکانات استاندارد و آپشنال این سدان میدسایز لوکس جگوار هستند.
XE؛ پرکردن جای خالی رقبا جگوار دقیقا 2 سال پیش بود که برای سهم خواهی بیشتر از بازار رقبای آلمانی خود، مدل جدید XE را در رده ساخته هایی همچون ب ام و سری 3، مرسدس بنز C کلاس و آئودی A4 در بازارهای بین المللی عرضه کرد و خیلی سریع، XE به پرفروش ترین ساخته این برند تبدیل شد.
XE که در حال حاضر، پس از F-Pace، پرفروش ترین ساخته جگوار است، در غیبت اصلی ترین رقبا به بازار کشور راه می یابد و از این رو، فضای مانور بسیاری خواهدداشت. XE با دو پیشرانه 2.0 لیتری توربو بنزینی قابل خریداری است که گزینه محتمل تر برای عرضه در ایران، نسخه ضعیف تر 200 اسبی با حداکثر گشتاور 320 نیوتن تر است. این پیشرانه، متصل به گیربکس 8 سرعته اتوماتیک، محرک چرخ های عقب بوده، شتاب صفر تا صد 7.1 ثانیه و حداکثر سرعت 238 کیلومتر در ساعت به XE می دهد. متوسط مصرف و سخت در سیکل ترکیبی نیز 6.3 لیتر در 100 کیلومتر عنوان شده است. XEهای 20. لیتر در مجهزترین حالت دارای امکاناتی همچون صندلی های برقی جلو با قابلیت تنظیم برقی در 10 جهت، چراغ های زنون جلو با مکانیسم شست و شوی اتوماتیک، پوشش چرم کابین و سامانه های تشخیص علائم جاده، ترمز اضطراری اتوماتیک، هشدار انحراف و حفظ مسیر، هشدار نقاط کور و ترافیک عبوری از پشت، کروز کنترل تطبیق پذیر، همیار پارک اتوماتیک، سیستم دید 360 درجه از اطراف، پخش 825 وات مریدیان با 17 بلندگو، سیستم اطلاعات و سرگرمی با نمایشگر 10.2 اینچی لمسی مرکز داشبورد با قابلیت نمایش دوگانه مجزا با توجه به زاویه دید (برای راننده و سرنشین جلو)، نمایشگر 12.3 اینچی به جای نشانگرهای آنالوگ پشت فرمان، نویگیشن با نقشه های سه بعدی، 10 گیگابایت حافظه اختصاصی برای سیستم اطلاعات و سرگرمی و هدآپ دیسپلی است.